Wyjątkowego koncertu można było posłuchać 3 kwietnia w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zdroju. Artyści Krakowskiego Zespołu Kameralnego wystąpili przed jastrzębską publicznością dla upamiętnienia 1050 rocznicy chrztu Polski w 11 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. W murach świątyni zabrzmiało słynne Stabat Mater autorstwa włoskiego kompozytora barokowego G. B. Pergolesiego.
Krakowski Zespół Kameralny tworzą: Katarzyna Mateja – skrzypce, Aleksandra Rymanow – skrzypce, Bogusława Jagielnicka-Hawryszków – altówka, Martyna Sołtys – wiolonczela, Jan Nowicki – kontrabas, Łukasz Mateja – basso continuo, Karin Wiktor-Kałucka – sopran – solistka Opery Krakowskiej, Agnieszka Monasterska – alt – dziekan Wydziału Wokalno – Aktorskiego w Akademii Muzycznej w Krakowie.
Koncert zorganizował Miejski Ośrodek Kultury.
