Po raz pierwszy w naszym mieście odbędzie się impreza pod nazwą „Żorski aMOK Bluesowy”. Szykuje się prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników gitary, bluesa, ale przede wszystkim muzyki i dobrej zabawy oraz Jimiego Hendrixa!
Z pewnością najbardziej widowiskową częścią imprezy, która odbędzie się w sobotę 12 marca w Scenie Plenerowej MOK Żory, będzie akcja pod hasłem „Żory grają Hendrixa”, czyli wspólne zagranie utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa przez żorskich gitarzystów.
Już od godziny 17:00 będzie można kupić, sprzedać lub wymienić płyty, kasety, gadżety i książki muzyczne podczas giełdy. Miłośnicy bluesa będą zaś mogli posłuchać świetnej muzyki na żywo, podczas koncertów zespołów: Mr Blues, KSW4 Blues oraz Blues Bazar. Główna cześć imprezy startuje o godzinie 18:00. Po koncertach zaplanowano wspólne muzykowanie, czyli jam session.
Wstęp w cenie 10 zł. Gitarzyści z instrumentami wchodzą za darmo.
