Menu Zamknij

Młodzi szachiści znów zwyciężyli!

Wraz z końcem lutego zakończyły się także rozgrywki III Ligi Juniorów w Szachach. Miło nam poinformować, że awans do II Ligi Państwowej w Szachach wywalczyła druga drużyna Uczniowskiego Klubu Sportowego „Ognisko” w Rydułtowach. Sukces stał się możliwy, ponieważ młodych szachistów UKS „Ognisko” Rydułtowy cechuje pasja, upór i umiejętność dążenia do celu. Godziny spędzone na treningach przy szachownicy okazały się kluczem do sukcesu. W tegorocznych zawodach wzięło udział 14 sześcioosobowych zespołów z całego województwa. II drużyna UKS „Ognisko” Rydułtowy zwyciężyła w tych zmaganiach wygrywając aż 8 spotkań i tylko jedno remisując. Zespoły z Pszczyny, Cieszyna, Tych, Częstochowy, Dąbrowy Górniczej i wielu innych śląskich miast okazały się za słabe w konfrontacji z wychowankami rydułtowskiego klubu, który grał w składzie: Martin Rybka, Piotr Żyliński, Adam Radecki, Bartosz Panek, Martyna Starosta i Paulina Robakowska. Gratulujemy!

To nie koniec rozgrywek – teraz przed młodymi szachistami z Rydułtów dalsza część zmagań przy szachownicy. W lipcu 2016 roku pierwszy zespół UKS „Ognisko” Rydułtowy będzie uczestniczył w Suchedniowie (woj. świętokrzyskie) w rozgrywkach I Ligi, zaś druga drużyna w Iwoniczu (woj. podkarpackie) w rozgrywkach II Ligi Juniorów. fot. UKS „Ognisko” Rydułtowy

Źródło: www.rydultowy.pl