11 listopada odbędą się II Mistrzostwa Rydułtów w kolarstwie przełajowym. Miejscem zmagań wszystkich kolarzy, którzy chcą się dobrze bawić, będzie zbiornik „Barbara” znajdujący się za Urzędem Miasta. Zapisy będą przyjmowane w dniu mistrzostw w biurze zawodów na parkingu obok Straży Miejskiej od godziny 9:00 do 10:30. Pierwszy start punktualnie o godzinie 11:00.
Tak jak przed rokiem, dzięki ukształtowaniu terenu, stworzymy atrakcyjną trasę dla zawodników, a jednocześnie damy możliwość przyglądania się rywalizacji i kibicowania – cała trasa będzie widoczna z obrzeży zbiornika. Zawody są otwarte i bezpłatne, a poszczególne konkurencje będą podzielone na kategorie wiekowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Kategoria open jest adresowana do osób, które jazdę na rowerze traktują rekreacyjnie i nie posiadają roweru przełajowego. Wszystkich uczestników obowiązuje kask ochronny!
Zapraszamy amatorów kolarstwa z Rydułtów i okolic do udziału w zawodach oraz do aktywnego kibicowania startującym zawodnikom. Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych otrzymają pamiątkowe trofeum. Zawodnicy, którzy staną na podium otrzymają medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Więcej informacji:
Wydział Oświaty Kultury Sportu i Zdrowia Urzędu Miasta Rydułtowy
Michał Kondrot tel.: 32 4 537 473
e-mail: mkondrot@urzad.rydultowy.pl
