Menu Zamknij

Festiwal, jakiego jeszcze nie było

Czegóż to w piątek na rynku nie było… Przejście po linie zawieszonej między kamienicami, pokazy kuglarzy, żonglerka, bańki w rozmiarze xxl, malowanie twarzy, bitwy z rycerzami, strzelanie z łuku, nauka chodzenia na szczudłach, koncert zespołu Eda, trzymające w napięciu pokazy z ogniem i wiele innych atrakcji. Wszystko za sprawą pierwszej takiej imprezy w mieście, za której organizacją stoi Stowarzyszenie Nasz Wodzisław. Wodzisławski Festiwal Kuglarzy, bo o nim mowa, trwał przez cały weekend.

Drugiego dnia impreza przeniosła się do Rodzinnego Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza”. Tam uwagę widzów przyciągali uczestnicy konkursu „Wodzisławski Sztukmistrz”, którzy walczyli o nagrodę ufundowaną przez prezydenta miasta. Natomiast dzień trzeci to Śpiewające Trampki, które rozbawiły licznie zgromadzoną publiczność trzeciego dnia Wodzisławskiego Festiwalu Kuglarzy. Niedzielnego popołudnia w Rodzinnym Parku Rozrywki „Trzy Wzgórza” nie zabrakło kolorów, radości, kuglarskich pokazów, przyjemnej pogody i wspaniałej atmosfery. Poznaliśmy również zwycięzcę konkursu „Wodzisławski Sztukmistrz”. Decyzją jury został nim Jacek Kwapiński z Łodzi.

Zdecydowanie organizatorzy trafili w gusta wodzisławian – wszyscy bawili się znakomicie.

Źródło: www.wodzislaw-slaski.pl