Menu Zamknij

Eko Dzień Dziecka

1 czerwca zapraszamy na II Festiwal Ekologiczny z okazji Dnia Dziecka. Eko-zabawa trwać będzie od 11:00 do 16:00 na Placu Jana Pawła II, obok bazyliki.

W programie:

  • gry i konkursy dot. segregacji odpadów (w tym zabawy ruchowe),
  • warsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów – tworzenie latawców, ekonotesów, zabawek, instrumentów muzycznych itp.
  • malowanie ekotoreb,
  • pokaz mody recyklingowej,
  • układanie puzzli o tematyce związanej z odpadami,
  • porady w zakresie segregacji odpadów,
  • degustacja zdrowej żywności,
  • bezpłatne znakowanie rowerów.

Zorganizowana zostanie także zbiórka zużytych baterii (przewidziano nagrody, w tym sadzonki sosny pospolitej dla osób, które będą chętne do sadzenia drzew). Ponadto dla uczestników przewidziano wiele innych atrakcji oraz nagrody za uczestnictwo w zabawach i konkursach.

Serdecznie zapraszamy!

Organizatorem festiwalu są: Wydział Gospodarki Komunalnej i Wydział Edukacji Urzędu Miasta Rybnika.

Źródło: www.rybnik.eu