1 czerwca zapraszamy na II Festiwal Ekologiczny z okazji Dnia Dziecka. Eko-zabawa trwać będzie od 11:00 do 16:00 na Placu Jana Pawła II, obok bazyliki.
W programie:
- gry i konkursy dot. segregacji odpadów (w tym zabawy ruchowe),
- warsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów – tworzenie latawców, ekonotesów, zabawek, instrumentów muzycznych itp.
- malowanie ekotoreb,
- pokaz mody recyklingowej,
- układanie puzzli o tematyce związanej z odpadami,
- porady w zakresie segregacji odpadów,
- degustacja zdrowej żywności,
- bezpłatne znakowanie rowerów.
Zorganizowana zostanie także zbiórka zużytych baterii (przewidziano nagrody, w tym sadzonki sosny pospolitej dla osób, które będą chętne do sadzenia drzew). Ponadto dla uczestników przewidziano wiele innych atrakcji oraz nagrody za uczestnictwo w zabawach i konkursach.
Serdecznie zapraszamy!
Organizatorem festiwalu są: Wydział Gospodarki Komunalnej i Wydział Edukacji Urzędu Miasta Rybnika.
