Menu Zamknij

Stowarzyszenie „Razem” zaprasza chętne osoby z Rybnika i okolic do składania aplikacji na stanowisko wolontariusza wakacyjnego. Wolontariusze podczas wakacji wyjadą z niepełnosprawnymi podopiecznymi na dwutygodniowy turnus na Kaszuby.

Zadaniem wolontariusza jest sprawowanie opieki nad dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną. Osoby niepełnosprawne z wolontariuszami tworzą grupy, nad którymi opiekę i nadzór sprawuje doświadczony pedagog specjalny. Uczestnicy objęci są stałą opieką pielęgniarską i rehabilitacyjną.

Wolontariusze nie ponoszą żadnych kosztów w związku z wyjazdem i pobytem, dodatkowo są ubezpieczeni od NNW i OC. Z wolontariuszami podpisywane są zgodnie z prawem porozumienia wolontariackie. – Turnus to okazja, aby nie tylko zrobić coś dobrego dla innych – mówi Anna Jaszczuk, kierownik turnusu – to też okazja do poznania metod pracy z osobami niepełnosprawnymi, zdobycia nowych doświadczeń, a także do ciekawie spędzonego czasu.

Stowarzyszenie poszukuje osób chętnych do wyjazdu (warunek: ukończone 18 lat).

Turnus rehabilitacyjny odbędzie się w okresie od 2 sierpnia do 15 sierpnia 2015 w Ośrodku Szkoleniowo- Wypoczynkowym „Stawiska” na Kaszubach. – Od wolontariuszy nie wymagamy wielkiego doświadczenia w tej materii. Chętne osoby mogą wziąć udział w projekcie „WOLONTARIAT Z PASJĄ” współfinansowanym przez Miasto Rybnik, gdzie wezmą udział w cyklu szkoleń i warsztatów przygotowujących do opieki nad osobami niepełnosprawnymi – dodaje Anna Jaszczuk.

Istnieje również możliwość – w porozumieniu z uczelnią – zaliczenia praktyk podczas turnusu.

Osoby zainteresowane mogą kontaktować się z Anną Jaszczuk pisząc na adres: aniajaszczuk@wp.pl. W załączniku należy przesłać informacje o sobie zawierające: imię i nazwisko, adres, telefon, e-mail, szkoła/wykształcenie, doświadczenie w pracy z osobami niepełnosprawnymi (jeżeli takie posiadamy).

O wcześniejszych turnusach rehabilitacyjnych można przeczytać na stronie: www.stowarzyszenierazem.org.pl.

źródło: rybnik.com.pl