Menu Zamknij

Przyjdź na piknik kolejowy

W najbliższą sobotę Towarzystwo Entuzjastów Kolei organizuje „Wodzisławsko-Raciborski Piknik Drezynowy”. Głównym punktem programu będą przejażdżki drezynami na liniach Racibórz – Olza oraz Syrynia – Pszów.

Piknik ma na celu zwrócenie uwagi na walory wyłączonych z użytkowania linii kolejowych 176 (Racibórz Markowice – Syrynia – Olza) oraz 192 (Syrynia – Pszów). Goście pikniku będą mieli okazję przejechać się po liniach drezynami TEK-u. W Raciborzu na drezynę będzie można wsiąść przy wejściu do Arboretum Bramy Morawskiej, w Wodzisławiu – przy Dworku nad Stawem.

Szczegóły na plakacie:

Źródło: www.nowiny.pl