Przemierzali już stepy Mongolii, tajemniczy Iran i Irak, zdobyli górę Ararat a wczoraj stanęli oko w oko z dziką zwierzyną – uczestnicy „Azjatyckiego Lata z biblioteką” odwiedzili opolski Ogród Zoologiczny.
Zwiedzanie rozpoczęto od zajęć dydaktycznych prowadzonych przez pracowników ZOO, którzy pomogli dzieciom między innymi rozszyfrować oznaczenia na tablicach informacyjnych i zdradzili różnego typu ciekawostki przyrodnicze. Często pomagali także odszukać ukryte pośród bujnej roślinności zwierzęta.
Dzięki specjalnym przeszkleniom i wybiegom zwierzęta były naprawdę na wyciągnięcie ręki – począwszy od zabawnych nieświszczuków, przez towarzyskie lemury (oczywiście z królem Julianem na czele) po groźne pumy, pantery i wilki.
Bezpośredni kontakt z oswojonymi zwierzętami dzieci miały w„Mini ZOO”, gdzie mogły pogłaskać króliki, świnki czy owce.
Mimo intensywnego marszu, mali podróżnicy bez problemów znaleźli jeszcze energię do szaleństw na placu zabaw.