Chcesz pojeździć po mieście jednośladem? Marzysz, by choć na chwilę zapomnieć o samochodzie? Pojawiła się ku temu dobra okazja. Od 1 kwietnia ruszyła wypożyczalnia rowerów Starostwa Powiatowego. Do dyspozycji rybniczan oddano cztery rowery górskie oraz sześć rowerów elektrycznych.
Wszystkie jednoślady są kompleksowo wyposażone w linkę zabezpieczającą z zamkiem i kluczykiem, oświetlenie pozycyjne przednie i tylne, dzwonek, błotniki. Cztery rowery elektryczne przewidziane do podróżowania z dzieckiem, wyposażone są w foteliki i kaski dla dzieci. Wypożyczenie kasku jest obowiązkowe dla każdego rowerzysty.
Aby wypożyczyć rower, należy spełnić określone warunki trzeba:
– posiadać ukończone co najmniej 13 lat,
– przedstawić aktualny dokument tożsamości ze zdjęciem, z którego zostaną spisane dane;
– podpisać oświadczenie o wypożyczeniu roweru i o zapoznaniu się z regulaminem wypożyczalni oraz oświadczenie o przejęciu roweru sprawnego technicznie.
– Osoby niepełnoletnie, które ukończyły co najmniej 13 lat muszą przedstawić kartę rowerową . Osoba poniżej 16 roku życia może wypożyczyć rower wyłącznie za zgodą opiekuna prawnego lub rodzica – mówią urzędnicy z rybnickiego starostwa.
Osoby chętne do skorzystania z wypożyczalni rowerów powinny udać się do informacji Starostwa Powiatowego w Rybniku pok. 118.
Uwaga! Wypożyczalnia jest czynna w godzinach pracy starostwa tj. poniedziałek – środa od 7.30-15.30, czwartek od 7.30-18.00, piątek 7.30- 3.00 są do dyspozycji rowerzystów cztery rowery górskie oraz sześć rowerów elektrycznych.
Źródło: rybnik.com.pl