Menu Zamknij

Martyna Starosta wicemistrzynią Polski!

Mistrzostwa Polski Młodzików w szachach to najważniejszy test umiejętności szybkiego podejmowania decyzji oraz zdolności logicznego myślenia pod presją czasu. W Jastrzębiej Górze spotkało się 68 najzdolniejszych młodych szachistek z całej Polski. Wśród nich znalazła się także Martyna Starosta, która ostatecznie zajęła drugie miejsce zdobywając tytuł wicemistrzyni Polski. To wielki sukces młodej zawodniczki z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Ognisko” Rydułtowy. Walka toczyła się do ostatnich chwil turnieju, a emocje były ogromne. Na szczęście Martyna wykazała się opanowaniem i potrafiła skupić uwagę na szachownicy. Nadchodzący koniec turnieju nadal nie dawał rozstrzygnięcia. Wszystkie uczestniczki czekały na wynik ostatniej partii turnieju, którą rozgrywała młoda szachistka z Rydułtów. To była ważna partia, ponieważ wygrana dawała medal, a przegrana spychała Martynę na piąte miejsce. Sukces był na wyciągnięcie ręki, lecz na przeszkodzie stanęła utalentowana szachistka z Chrzanowa. Tylko dzięki umiejętnością zdobytym na treningu oraz zachowaniu zimnej krwi Martyna Starosta zdołała pokonać swoją rywalkę i zdobyć tytuł wicemistrzyni Polski. Gratulujemy!

Nie po raz pierwszy Martyna Starosta staje na podium tak ważnej imprezy. Na koncie ma już srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorek do lat 8, a także medale w mistrzostwach z krótkim czasem do namysłu. Dzięki temu wynikowi zyskuje prawo reprezentowania kraju w Mistrzostwach Europy Juniorów, które odbędą się w sierpniu w Pradze. Ponadto zdobyła kwalifikacje do kadry juniorów, a to oznacza, że będzie mogła uczestniczyć w szkoleniach prestiżowej Akademii Szachowej Polskiego Związku Szachowego. Trenerem zawodniczki jest międzynarodowy mistrz szachowy – Marcin Wałach.

Źródło: www.rydultowy.pl