Menu Zamknij

Izba Pamięci Regionalnej

W tym roku w Radlinie ma powstać Izba Pamięci Regionalnej – miejsce, gdzie zgromadzone i prezentowane będą eksponaty związane z historią miasta i regionu. Izba zlokalizowana będzie w budynku Obiektu Gimnastycznego im. L. Blanika („Sokolnia”). Wszystko w ramach projektu „Od partnerstwa do kooperacji” dotyczącego Modelu Kontraktowania Usług społecznych.

Mówiąc wprost: miasto zleci organizacji pozarządowej prowadzenie instytucji. Trwają w tej sprawie również konsultacje społeczne.

Uroczyste otwarcie Izby planowane jest na dzień 11 listopada br. Prowadzenie Izby Pamięci zostanie zlecone w drodze otwartego konkursu ofert w ramach Programu Współpracy Miasta Radlin z Organizacjami Pozarządowymi.

Można wypowiedzieć się w temacie powstania Izby na forum internetowym, poświęconym konsultacjom społecznym [LINK]

Źródło: www.um.radlin.pl