Firmom został tydzień na złożenie papierowego PIT-u 11

Już tylko tydzień został na złożenie w urzędach skarbowych papierowych formularzy o przychodach uzyskanych przez pracowników. Dotyczy to małych firm zatrudniających poniżej 5 osób. Ci, którzy zdecydują się wysłać dokumenty drogą elektroniczną, mają na to czas do końca lutego.

Naczelnik nowosądeckiej skarbówki Beata Orzeł-Ligęza przypomina, jak prawidłowo wypełnić PIT 11. Muszą być w nim uwzględnione wszystkie informacje o dochodach i pobranych zaliczkach na podatek dochodowy, które są niezbędne do poprawnego rozliczenia się z urzędem. Dokument trzeba przekazać do placówki właściwej według miejsca zamieszkania podatnika.

PIT-11 trzeba przekazać pracownikowi do końca lutego osobiście, listownie bądź e-mailem. Na rozliczenie z fiskusem mamy czas do końca kwietnia.

Żródło wp.pl