Warsztaty bębniarskie w ramach plenerowej imprezy „Parking sztuki” zorganizował Miejski Ośrodek Kultury. Zajęcia odbyły się we wtorkowe południe przy wejściu do kina Centrum.
Andrzej Żydek – perkusista i perkusjonista, który poprowadził zajęcia zaprezentował uczestnikom zestaw 30 różnych instrumentów perkusyjnych takich jak: conga, djembe, cajon, udu, bongosy czy timbalesy. Grupa chętnych wraz z muzykiem wykonała także wiele muzycznych ćwiczeń i zabaw oraz miała okazję poznać podstawy gry na instrumentach.