Menu Zamknij

Nowe kasowniki w autobusach ZTZ

W niektórych autobusach obsługujących linie rybnickiej komunikacji miejskiej, organizowanej przez Zarząd Transportu Zbiorowego w Rybniku, pojawiły się nowe kasowniki.

Kasowniki, a raczej urządzenia elektronicznego systemu pobierania opłat, wyposażone są w kolorowy wyświetlacz dotykowy. Na ekranie pasażer znaleźć może szereg informacji dotyczących trasy przejazdu autobusu – wyświetlane są tam: numer i kierunek linii, data i godzina, nazwa aktualnego przystanku, numer strefy, w której znajduje się aktualny i ostatni przystanek na linii.

Aby opłacić przejazd, należy przyłożyć e-kartę do szarego pola pod ekranem.

Jeśli na e-karcie wgrany jest bilet okresowy, nastąpi rejestracja przejazdu.

Jeśli na e-karcie pasażer posiada punkty, nastąpi skasowanie jak za bilet normalny. Zarząd Transportu Zbiorowego podaje ścisłe instrukcje dotyczące tego, w jaki sposób korzystać z urządzenia:

  • Aby skasować bilet normalny, należy dotknąć niebieskiego pola oznaczonego: N NORMALNY, poczekać aż litery zmienią kolor na czarny i przyłożyć kartę do pola odczytu.
  • Aby skasować bilet ulgowy, należy dotknąć zielonego pola oznaczonego: U ULGOWY, poczekać aż litery zmienią kolor na czarny i przyłożyć kartę do pola odczytu.
  • Aby sprawdzić bilet, należy dotknąć pomarańczowego pola oznaczonego: S SPRAWDZENIE, poczekać aż litery zmienią kolor na czarny i przyłożyć kartę do pola odczytu.

Więcej informacji na stronie Zarządu Transportu Zbiorowego – ZOBACZ.

Źródło: www.rybnik.eu