Prawdziwe gwiazdy polskiej sceny muzycznej wystąpią podczas 39 Żorskiej Wiosny Młodości! Podczas dwóch dni zabawy przy muzyce na żywo coś dla siebie znają zarówno miłośnicy kabaretu i muzyki pop, jak i fani muzyki rockowej i reggae. Żorska Wiosna Młodości odbędzie się 4 i 5 czerwca w Parku Cegielnia. W sobotę 4 czerwca jako pierwsza na scenę wyjdzie autorka przeboju pt. „Naucz mnie”, czyli Sarsa. Jej koncert rozpocznie się o godzinie 17:00. Podczas kolejnego występu będziemy mogli poczuć się jak na gorącej Jamajce – o godzinie 18:30 do zabawy w rytmach reggae porwie żorską publiczność zespół Pajujo. Pierwszy dzień imprezy zakończy koncert Grubsona. Pochodzący z Rybnika artysta łączy w swojej twórczości elementy hip-hopu oraz reggae. Jego występ rozpocznie się o godzinie 20:00.
W niedzielę 5 czerwca już od godziny 14:00 w Parku Cegielnia królowały będą dzieci! Z okazji Dnia Dziecka odbędzie się tam program artystyczny przygotowany przez MOK oraz konkurencje sportowe organizowane przez MOSiR. Jeśli chcecie się pośmiać, to koniecznie wybierzcie się do Parku Cegielnia o godzinie 17:30. Wystąpi tam jedna z najpopularniejszych grupa kabaretowych w Polsce, czyli Kabaret Młodych Panów! Wieczorem przygotowano prawdziwą muzyczną ucztę. Najpierw o godzinie 19:00 na scenę wyjdzie Ørganek – kwartet sygnowany nazwiskiem lidera, autora muzyki i tekstów, Tomasza Organka, który podbił polską scenę muzyczną. Gwiazdą wieczoru będzie zaś jedne z najpopularniejszych artystów młodego pokolenie – Dawid Podsiadło! Jego koncert rozpocznie się o godz. 21:00. Wstęp na imprezę jest bezpłatny!
Żorska Wiosna Młodości to cykl imprez nawiązujących do tradycji i historii miasta Żory, organizowanych corocznie od 1977 roku. Projekt ŻWM przedstawił ówczesny prezes Towarzystwa Miłośników Miasta Żory i radny Paweł Lokaj. Podczas ŻWM prezentowały swoją działalność zespoły Miejskiego Ośrodka Kultury, szkoły, przedszkola, świetlice i kluby. Tradycją stały się występy zespołów młodzieżowych i gwiazd polskiej estrady. Choć formuła imprezy przez lata nieco się zmieniła, wciąż jest to największa miejska impreza, w której biorą udział tłumy mieszkańców. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania!
