Menu Zamknij

Wiosenne inwestycje

Mimo iż wiosenna aura pogodowa bywa zdradliwa, na mieście ruszyły już prace inwestycyjne. W toku prowadzonych prac zmienia się oblicze m.in. skrzyżowania na Kolonii Emma (tzw. “Lipki”) oraz kończymy budowę skateparku przy Szluchcie. Oto kilka ujęć z placów budowy.

Na tzw. “Lipkach” prowadzone są właśnie prace związane z adaptacją istniejącej zieleni na “wyspie” istniejącego skrzyżowania. Na miejscu pojawią się elementy małej architektury oraz ciekawa, miododajna roślinność.

Dobiegają końca prace związane z budową skateparku na “Szluchcie” przy Kolonii Emma. To ostatni etap prac wieloletniej inwestycji związanej z adaptacją tego opuszczonego i zaniedbanego miejsca na rzecz miejsca rekreacji i wypoczynku dla całych rodzin. Aktualnie trwają czynności odbiorowe – o szczegółach dotyczących otwarcia skateparku będziemy jeszcze informować.

Rozpoczęły się również prace na dawnym placyku manewrowym przy ul. Mariackiej. W miejsce dawnego opustoszałego gruntu pojawi się jeszcze w tym roku zielone miasteczko ruchu drogowego dla dzieci. Dróżki dla rowerów, oznakowanie jak na prawdziwej jezdni, mnóstwo zieleńców z altankami oraz inne atrakcje.

Źródło: www.miasto.radlin.pl