Ze srebrnym medalem wracają zawodnicy Towarzystwa Szermierzy „Górnik Radlin” z Mistrzostw Polski Juniorów rozegranych we Wrocławiu. Wicemistrzostwo Polski Juniorów wywalczył Daniel Marcol – podopieczny trenera Krzysztofa Urbańskiego. W stawce 103 najlepszych zawodników z całej Polski szpadzista z Radlina uznał tylko wyższość Bartosza Staszulonka z ”Piasta Gliwice”. Daniel Marcol jest absolwentem Szkoły Podstawowej nr 4 w Radlinie oraz Zespołu Szkół Sportowych w Radlinie a obecnie jest uczniem II Liceum Ogólnokształcącego im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Rybniku.
Bardzo dobrze wypali również pozostali zawodnicy Towarzystwa Szermierzy „Górnik Radlin”. W czołowej ósemce zawodników znaleźli się: Paulina Ptaszyńska – ósme miejsce w indywidualnym turnieju szpadzistek oraz Bartłomiej Cichaczewski – siódme miejsce w turnieju indywidualnym szpadzistów.
Przynależność do krajowej czołówki potwierdziła drużyna szpadzistów , która w stawce 21 zespołów zajęła 4 miejsce. Radlinianie walczyli w składzie: Daniel Marcol, Bartłomiej Cichaczewski, Tomasz Smoleń oraz Sebastian Hauder. Trenerami zawodników są: Krzysztof Urbański i Andrzej Mnich.