Menu Zamknij

Uzbierali na płytę

Jeszcze kilka tygodni temu to był plan, marzenie, wizja, na przeciw któremu stały oczywiście finanse… Teraz to już pewne. Wodzisławski zespół Grawitacja nagra swoja debiutancka płytę. Udało im się zebrać fundusze potrzebne na wydanie albumu.

Gotowych mamy 11 piosenek, jedna z nich, to interpretacja wiersza Czesława Miłosza, pt.” Przypowieść o maku”, którą przygotowaliśmy specjalnie na potrzeby festiwalu „Zimowa Giełda Piosenki”, gdzie zajęliśmy II miejsce. Na co dzień gramy muzykę elektryczną i taka też będzie płyta, ale przygotowując się do „Cyklu Koncertów Akustycznych”, postanowiliśmy pobawić się naszą muzyką i poeksperymentować – tak o swojej muzyce i przyszłej płycie opowiadają muzycy z Grawitacji.

Wiadomo już, że mimo tego, iż do końca akcji pozostał prawie miesiąc, udało się zebrać już 7320 zł. A kwota minimalną, którą Grawitacja określiła w swoim projekcie to 6000 zł. Oznacza to, że płyta będzie mogła iść do tłoczni. Ale muzycy postanowili spróbować dotrzeć do jeszcze większej liczby fanów i kto wie, może uda im się uzbierać również pieniądze na teledysk?

Szczegóły projektu

Źródło: www.wodzislaw-slaski.pl