Menu Zamknij

Udana impreza w stylu PRL

Na scenie Beatlesi, słynna „Syrenka” zaparkowana nieopodal kiosku „Ruchu”, a w rytm dźwięków wygrywanych przez orkiestrę dętą maszeruje pierwszomajowy pochód. Tak Święto Pracy wyglądało w naszym mieście.

To oczywiście wspomnienie dawnych czasów, które w formie tematycznej imprezy jastrzębianie zastali na placu przy kinie Centrum. II Piknik w PRL-u przyciągnął prawdziwe tłumy mieszkańców. Imprezę otworzyła orkiestra dęta „Zofiówka” wraz z aktorami Teatru Monitoring, którzy zainscenizowali pierwszomajowy pochód ze sztandarami i hasłami propagandowymi. W międzyczasie każdy z przybyłych mógł wybrać się w przejażdżkę zabytkowym „ogórkiem”, a także innymi zabytkowymi samochodami, które zaparkowały przy scenie. Dużym zainteresowaniem cieszyła się Syrena, Fiat 125p oraz czerwony Żuk pod szyldem „Czarnego Jastrzębia”.

Na scenie pojawili się także wspomniani polscy beatelsi, czyli zespół The Postman z Polkowic, który wykonał największe przeboje słynnych muzyków z Liverpoolu. Gwiazdą wieczoru był zespół Banda i Wanda. Charyzmatyczna wokalistka Wanda Kwietniewska wykonała wraz z muzykami swoje największe przeboje m.in. „Nie będę Julią”, „Siedem życzeń” czy „Hi-Fi”.

Źródło: www.jastrzebie.pl