Menu Zamknij

Rekordowe dofinansowanie

19 kwietnia Zarząd Województwa Śląskiego wybrał do dofinansowania projekt Miasta Rybnik obejmujący I etap budowy drogi Racibórz – Pszczyna na terenie Rybnika. Przyznane dofinansowanie to kwota 289 989 933,34 zł, która pokrywa prawie 67% planowanych kosztów budowy.

Warto wspomnieć, że jest to najwyższe dofinansowanie przyznane kiedykolwiek projektowi realizowanemu przez Miasto Rybnik w trakcie kilkunastu lat ubiegania się o fundusze UE i jedno z najwyższych dofinansowań przyznanych na projekt realizowany przez samorząd w całym województwie.

Lista projektów, które uzyskały dofinansowanie została opublikowana dziś na stronie Serwisu Regionalnego Programu Województwa Śląskiego – zobacz

Dofinansowany odcinek obejmuje budowę 10,22 km drogi od ronda Raciborskiego w Żorach do ul. Wodzisławskiej w Rybniku. Planowana droga będzie drogą klasy GP (główna przyspieszona) o przekroju 2×2 (dwie jezdnie po dwa pasy ruchu). Trasa będzie całkowicie bezkolizyjna – skrzyżowania z kluczowymi drogami niższego rzędu będą wykonane w formie węzłów.

W celu usunięcia kolizji z drogami, liniami kolejowymi oraz ciekami wodnymi zostanie wybudowane 13 obiektów mostowych (2 mosty i 11 wiaduktów). Główne cele inwestycji to: usprawnienie dojazdu do autostrady A1 i odciążenie obszarów silnie zurbanizowanych, w tym centrum miasta od ruchu pojazdów. Kluczowym rezultatem projektu będzie znaczne skrócenie czasu przejazdu przez Rybnik szczególnie na osi wschód-zachód.

Więcej informacji tutaj

Źródło: www.rybnik.eu