Od 1 lipca br. ulega obniżeniu stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie naszego miasta. Warto segregować odpady, bo gdy na danej nieruchomości odpady są zbierane w sposób selektywny obowiązują znacznie niższe stawki opłaty.
Niestety zmiana stawki opłaty wiąże się ze złożeniem nowej deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Formularze deklaracji doręczane będą w terminie od 23 czerwca do 4 lipca 2014 r. na każdą posesję. Dodatkowo są dostępne w Biurze ds. gospodarowania odpadami komunalnymi (pokój 05) oraz można je pobrać ze strony internetowej Urzędu – zakładka „Ważne”.
Nowe deklaracje należy składać do 31 lipca w sali narad Urzędu Miasta (pokój nr 15 – I piętro). Informacji udzielają pracownicy Biura ds. gospodarowania odpadami komunalnymi Urzędu Miasta Rydułtowy (pokój nr 05 tel. 32 4537451).