Menu Zamknij

Obchody Święta Niepodległości

Prezydent Miasta Rybnika Piotr Kuczera zaprasza na uroczyste obchody 98.rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, które odbędą się w naszym mieście w piątek, 11 listopada.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.30. W programie:

  • Uroczysta msza święta intencji Ojczyzny w bazylice św. Antoniego. O oprawę muzyczną mszy zadba Miejska Orkiestra Dęta „Rybnik” i Rybnicki Chór Kameralny „Autograph”.
  • złożenie hołdu przed pomnikiem Jana Pawła II
  • przemarsz na Rynek
  • wysłuchanie hymnu państwowego
  • podniesienie flagi państwowej na maszt
  • okolicznościowe wystąpienie Prezydenta Miasta Rybnika i Wojskowego Komendanta Uzupełnień
  • złożenie kwiatów przed tablicami pamiątkowymi
  • uroczyste ślubowanie Stowarzyszenia TF 13 SCORPION
  • zakończenie uroczystości
  • wspólne zdjęcie „Rybniczanie 2016”

Zapraszamy wszystkich rybniczan do udziału w uroczystościach. Zachęcamy również, by godnie uczcić święto, wywieszając w tym dniu flagę państwową.

Źródło: www.rybnik.eu