Prezydent Miasta Rybnika Piotr Kuczera zaprasza na uroczyste obchody 98.rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, które odbędą się w naszym mieście w piątek, 11 listopada.
Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.30. W programie:
- Uroczysta msza święta intencji Ojczyzny w bazylice św. Antoniego. O oprawę muzyczną mszy zadba Miejska Orkiestra Dęta „Rybnik” i Rybnicki Chór Kameralny „Autograph”.
- złożenie hołdu przed pomnikiem Jana Pawła II
- przemarsz na Rynek
- wysłuchanie hymnu państwowego
- podniesienie flagi państwowej na maszt
- okolicznościowe wystąpienie Prezydenta Miasta Rybnika i Wojskowego Komendanta Uzupełnień
- złożenie kwiatów przed tablicami pamiątkowymi
- uroczyste ślubowanie Stowarzyszenia TF 13 SCORPION
- zakończenie uroczystości
- wspólne zdjęcie „Rybniczanie 2016”
Zapraszamy wszystkich rybniczan do udziału w uroczystościach. Zachęcamy również, by godnie uczcić święto, wywieszając w tym dniu flagę państwową.