Menu Zamknij

MOK świętuje 60 lat

2016 rok jest wyjątkowy dla Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach. W tym roku żorski MOK świętuje bowiem jubileusz 60-lecia swojej działalności. Z tej okazji już od stycznia będą odbywać się cykliczne i okolicznościowe wydarzenia, włączone w obchody 60-tych urodzin.

– Propozycje te będą adresowane do wszystkich grup wiekowych. Zapraszam serdecznie do wspólnego świętowania przez cały rok. Informacje o imprezach jubileuszowych będą publikowane w informatorze, na plakatach i stronach internetowych. Jednocześnie chcę podziękować mieszkańcom Żor, że są z nami i współtworzą życie kulturalne w naszym mieście – mówi Stanisław Ratajczyk, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach. – Pierwsza połowa roku jest dosłownie naszpikowana jubileuszowymi propozycjami. Już w styczniu czekają nas koncerty Katarzyny Groniec i trio Intermezzo (złożonego z muzyków NOSPR) z udziałem pracującej w żorskiej szkole muzycznej Jadwigi Barańskiej. W lutym w ramach jubileuszu MOK-u i 744. Urodzin Miasta wystąpią Stanisława Celińska i Regi Wooten z żorzaninem Michałem Barańskim. W marcu – gratka: koncert Lao Che. Nie zabraknie spektakli teatralnych: „Prawda” i „Pół na pół” oraz kabaretu Nowaki.. Zdradzę też, że 2 kwietnia będziemy gościć nie lada personę: będzie to sam Krzesimir Dębski, który poprowadzi orkiestrę Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach. Cztery razy w roku odwiedzi nas Teatr Banialuka, w ramach Rodzinnych Poranków Teatralnych – to nasza jubileuszowa atrakcja dla najmłodszych – dodaje Stanisław Ratajczyk.

To oczywiście nie wszystkie atrakcje, a w kolejnych miesiącach na mieszkańców Żor czekały będą następne jubileuszowe wydarzenia. Uroczysta gala z okazji 60-lecia Miejskiego Ośrodka Kultury planowana jest na wrzesień. MOK z okazji swoich urodzin planuje też wydanie pamiątkowego albumu i serii gadżetów firmowych. Czeka nas więc interesujący rok w żorskiej kulturze, w której będzie się działo jeszcze więcej niż do tej pory!

Warto dodać, że 2016 rok jest szczególny także dlatego, że zbiegło się w nim wiele „kulturalnych” jubileuszy. Będą to: 20-lecie festiwalu „Bóg się rodzi”, 10-lecie zespołu wokalnego AF Music, 25-lecie chóru Voce Segreto, 20 edycja Festiwalu Gitarowego, 10-lecie ZPiT Sari, 30-lecie klubu Wisus, 20-lecie żorskich mażoretek, 30 edycja Festiwalu Sari, 30-lecie ZPiT „Osiny”, 10 edycja Festiwalu Fide et Amore, 5-lecie Studia Wokalnego Magic Voice oraz 5-lecie Studia Tańca Step Art.

Więcej o historii żorskiego MOK-u można przeczytać w dedykowanej zakładce na stronie internetowej.

Źródło: www.zory.pl