Menu Zamknij

Ferie 2016 w Wodzisławiu

Wreszcie nadszedł długo oczekiwany przez uczniów zimowy wypoczynek. Ferie zimowe, bo o nich mowa, oficjalnie rozpoczynają się w poniedziałek, 15 lutego i potrwają przez najbliższe dwa tygodnie. Co w tym czasie można robić w naszym mieście? Propozycji nie brakuje.

Mimo, że ferie to czas, który uczniowie chcą spędzić poza szkołą, to jednak niektórzy pojawiają się w murach szkolnych placówek. Jednak nie powinno to nikogo dziwić, gdyż w z racji przerwy w nauce, w niektórych placówkach również organizowane są zajęcia, mające za zadanie umilić okres ferii.

Tak więc, w Ognisku Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Wodzisławiu Śląskim przez okres ferii odbywać się będą zajęcia artystyczne, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10.00 do 13.00.

Natomiast w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 będą odbywać się zajęcia rekreacyjne według poniższego harmonogramu:
15.02. od godziny 09.00 do 13.00 odbywać się będą zajęcia sportowe oraz czytelniczo-plastyczne.
16.02. od godziny 09.00 do 13.00 zorganizowany zostanie wyjazd do Zozolandii
17.02. od godziny 09.00 do 13.00 zajęcia rekreacyjno-sportowe i plastyczne
18.02. od godziny 09. do 13.00 zorganizowany zostanie wyjazd na kręgle do Hotelu Amadeus
19.02. od godziny 09.00 do 13.00 zostanie zorganizowany wyjazd do kina, natomiast od 13.00 do 14.00 odbędzie się kółko szachowe.

Jeśli chodzi o drugi tydzień ferii w ZSP nr 1 to przedstawia się on następująco:
22.02. od godziny 09.00 do 13.00 odbędą się zajęcia rekracyjno-sportowe oraz plastyczno-informatyczne
23.02. od godziny 09.00 do 13.00 zorganizowany zostanie wyjazd do Zozolandii
24.02. od godziny 09.00 do 13.00 zorganizowane zostaną zajęcia sportowe
25.02. od godziny 09.00 do 13.00 zorganizowany zostanie wyjazd do kina
26.02. od godziny 10.00 do 14:00 odbędą się zajęcia rekreacyjno-sportowe oraz kółko szachowe

Dzieci, których rodzice nie będą mieli możliwości przyprowadzenia ich dopiero na godzinę 9.00, będą miały zorganizowane zajęcia świetlicowe w przedszkolu od 07.00 do 09.00 jak również od 13.00 do 16.00. Dzieci zapisane na ferie zimowe w ZSP nr 1 mają zaplanowany również obiad na godzinę 12.00.

Na czas nadchodzących ferii zimowych Muzeum w Wodzisławiu Śląskim zorganizowało zajęcia jakich jeszcze u nas nie było. „Z RZEŹBĄ ZA PAN BRAT” pod tym tajemniczym tytułem kryje się niesamowita, dwugodzinna zabawa dla dzieci i młodzieży, która zawsze chciała spróbować swoich sił w sztuce rzeźbienia w glinie, gipsie, itp. Aby tego dokonać najpierw oczywiście musimy się dowiedzieć skąd wzięły się owe rzeźby, co było ich kolebką. Jeśli chcecie się tego dowiedzieć, a później stworzyć własne dzieła sztuki przyjdźcie do nas 17 lutego (środa) o godz. 11:00 na warsztaty rzeźbiarskie a my zapewnimy Wam maksimum zabawy. Zajęcia są bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona. Zapisów można dokonać w sekretariacie Muzeum przy ul. Kubsza 2, pod. nr. tel. 32 455 25 74, lub drogą elektroniczną: edukacja@muzeum.wodzislaw.pl. Również oferta Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wodzisławiu Śląskim stwarza wiele możliwości aktywnego i ciekawego spędzania czasu wolnego.

Pierwszy tydzień ferii:

Drugi tydzień ferii:

Warto wiedzieć, że Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wodzisławiu Śląskim przygotowała szereg ciekawych zajęć dla uczniów w wieku 6-12 lat. Wśród atrakcji zaplanowano między innymi warsztaty plastyczne, czytanie bajek, quizy i zabawy, konkursy, gry planszowe oraz spektakl teatralny.

Wiele zajęć będzie się także odbywać w filiach MiPBP w Wodzisławiu Śląskim:

Zgłoszenia dzieci w wieku od 6 do 12 lat w godzinach otwarcia biblioteki pod numerem telefonu (32) 4552983 (prosić Wypożyczalnię dla Dzieci i Młodzieży lub Dział Muzyczny). Spieszcie się, bowiem ilość miejsc jest ograniczona. W 2016 roku Wodzisławskie Centrum Kultury postanowiło zmienić formułę akcji „Zima w Mieście”, w ramach której planuje zorganizować jeden, tygodniowy turnus, podczas którego zapewni dzieciom opiekę w godzinach od 7:30 do 15:30. Propozycja skierowana jest do dzieci w wieku od 6 do 12 roku życia. W harmonogramie półkolonii znajdą się zajęcia plastyczne, sportowe, językowe, kulinarne, seanse filmowe, wycieczki oraz spektakl teatralny. Wszystko to połączone tematem „Salut France – ferie francuskie”. Uczestnicy będą mieli zapewnione wyżywienie w postaci drugiego śniadania oraz ciepłego obiadu. Koszt od osoby wynosi 289 zł. W cenie znajduje się wyżywienie, ubezpieczenie, wszystkie wejścia i atrakcje, opieka kierownika i wychowawców.

W organizację Miejskich Półkolonii zaangażowały się również Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna, Muzeum Miejskie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wykorzystane zostaną nowe obiekty sportowe w Wodzisławiu Śląskim, takie jak pływalnia Manta, lodowisko oraz Park „Trzy Wzgórza”.

Miejskie Półkolonie zaplanowane są na pierwszy tydzień ferii zimowych tj. od 15 do 19 lutego.

W drugim tygodniu ferii zimowych odbędą się seanse filmowe dla dzieci i dorosłych w Kinie Pegaz

(cena biletu: 5 zł)

22.02 „Operacja Arktyka” – godz. 10:00

24.02 „Skubani” – godz. 10:00

26.02 „Gang i wiewiórka” – godz. 10:00

Źródło: www.wodzislaw-slaski.pl