W październiku i listopadzie na terenie naszego miasta prowadzone będą badania archeologiczne polegające na poszukiwaniu i rejestrowaniu zabytków. Archeolodzy pracujący dla firmy „Pryncypat” przez dwa miesiące będą gościli w Żorach poszukując i rejestrując zabytki archeologiczne zalegające na powierzchni gruntu. Badania prowadzone będą w ramach projektu „Przeprowadzenie prac rozpoznawczo-dokumentacyjnych na obszarach 103-44 oraz 104-44 (woj. śląskie)” na zlecenie Narodowego Instytutu Dziedzictwa, za zgodą Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Katowicach.