Mistrzostwa Śląska, które odbyły się 10 stycznia 2016 roku w Bielsku – Białej pokazały, że dyspozycja rydułtowskich judoków jest wysoka i pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość. Nie zawiodła zeszłoroczna Mistrzyni Polski – Natalia Kuczek – Feć, która zwyciężyła w swojej kategorii wagowej do 44 kg (juniorka młodsza). Oprócz niej na najwyższym stopniu podium stanęli także inni reprezentanci klubu UKS „Dwójka” Rydułtowy: Jagoda Żydek w kat. wag. do 70 kg (młodziczka) oraz Wojciech Koziołek w kat. wag. do 46 kg (młodzik). Na uznanie zasługuje także postawa pozostałych zawodników klubu z Rydułtów. Brązowe medale Mistrzostw Śląska zdobyli: Paulina Leks w kat. wag. do 36 kg (młodziczka), Bartosz Naczyński w kat. wag. do 42 kg (młodzik), Jakub Suponik w kat. wag. do 66 kg (młodzik) oraz Tomasz Gwóźdź w kat. wag. do 66 kg (młodzik). W zawodach wziął udział również Szymon Smołka, któremu nie udało się wejść w strefę medalową pomimo wielkiego zaangażowania, jakie pokazał podczas całego turnieju.

Wyjazd zawodników klubu UKS „Dwójka” Rydułtowy do Bielska – Białej na Mistrzostwa Śląska miał bardzo duże znaczenie, ponieważ wyznaczał reprezentację Śląska, która startować będzie w zawodach o randze ogólnopolskiej. W tym kontekście 7 medali i 3 tytuły Mistrza Śląska to wprost doskonały wynik. Gratulujemy!