Menu Zamknij

19,50 zł – Nowa opłata śmieciowa!

Na kwietniowej sesji Radni podjęli uchwałę o wzroście opłaty śmieciowej z 12 zł do 19,50 zł dla śmieci segregowanych. Dla niesegregowanych kwota wynosi 39 zł od osoby.

Stawka ta wzrośnie od 1 lipca 2019 roku (pierwsza wpłata w październiku).

Byłem przeciwny (jako jedna z dwóch osób) podniesieniu opłaty śmieciowej z powodu:

  • kwota wzrosła za dużo
  • nie było jeszcze przetargu na wywóz śmieci, a podniesienie opłaty to podpowiedź dla firmy, która zajmuje się wywozem
  • wszędzie w okolicy staruje jedna firma w przetargu – brak konkurencji
  • można było wysłać zapytania ofertowe dla innych firm zajmujących się śmieciami i uzyskać inne stawki (np. gmina Gaszowice 14 zł od osoby)
  • można było pomyśleć nad utworzeniem przez miasto spółki, która zajmowała by się śmieciami