Na kwietniowej sesji Radni podjęli uchwałę o wzroście opłaty śmieciowej z 12 zł do 19,50 zł dla śmieci segregowanych. Dla niesegregowanych kwota wynosi 39 zł od osoby.
Stawka ta wzrośnie od 1 lipca 2019 roku (pierwsza wpłata w październiku).
Byłem przeciwny (jako jedna z dwóch osób) podniesieniu opłaty śmieciowej z powodu:
- kwota wzrosła za dużo
- nie było jeszcze przetargu na wywóz śmieci, a podniesienie opłaty to podpowiedź dla firmy, która zajmuje się wywozem
- wszędzie w okolicy staruje jedna firma w przetargu – brak konkurencji
- można było wysłać zapytania ofertowe dla innych firm zajmujących się śmieciami i uzyskać inne stawki (np. gmina Gaszowice 14 zł od osoby)
- można było pomyśleć nad utworzeniem przez miasto spółki, która zajmowała by się śmieciami