W sobotę tj. 19.09 miał miejsce na terenie kąpieliska Balaton w Wodzisławiu Śląskim Piknik Profilaktyczno – Sportowy zorganizowany przez Klub Sportowy TKKF „Karlik,” przy współpracy MOPS oraz WPWD „Dziupla”. Od rana na piasku czekały na najmłodszych kolorowe „dmuchańce”! Dla rodzin z dziećmi, ale też i dla indywidualnych przybyszy były przygotowane liczne atrakcje i konkursy z nagrodami. Można było też w tym dniu skorzystać ze sprzętu pływającego.
Dużym powodzeniem cieszyły się wyścigi na miotle, rzut beretem, biegi w workach, karmienie partnera budyniem z zamkniętymi oczami, ale nie tylko… Zabawy nie brakowało, a i humor dopisywał. Pogoda sprzyjała uczestnikom tej dużej, integracyjnej imprezy. Rodzice mogli skorzystać z kawiarenki, poczęstować się gorącą kawą. Pani psycholog była do ich dyspozycji i udzielała porad. Prezentacja multimedialna na temat dopalaczy również znalazła się w programie. Potem dalsze harce i… psoty na piasku. Chwila dla regeneracji sił i ciepły posiłek – pyszne kiełbaski z grilla. Przyjemnie było spędzić czas na ciepłym, jeszcze ogrzanym letnim słońcem piasku, wśród drzew, nad wodą i w miłym towarzystwie. Dla najmłodszych wystarczył sam piach do wspaniałej zabawy… Uśmiech zagościł na twarzach milusińskich i dorosłych. Dla każdego znalazło się coś ciekawego!
Należą się podziękowania dla wszystkich osób, które włączyły się w organizację pikniku, ale też i dla przybyłych uczestników za ich zaangażowanie i stworzenie miłej atmosfery.